MUSIC LINE - światło rozproszone czy kurtynowe ? - SKOFF24.pl

Światło rozproszone czy kurtynowe?

Jaki rodzaj oświetlenia LED dobrać do konkretnych pomieszczeń.

oświetlenie LED

Będąc na etapie decyzji, w którym miejscu zamontujemy oświetlenie w naszym domu, oprócz miejsca powinniśmy zastanowić się jaki rodzaj oświetlenia chcemy tam przeznaczyć.

Czy będzie to światło rozproszone, czyli takie, które daje nam większy zasięg podświetlenia danego miejsca np. w sypialni, salonie, kuchni, przedpokoju lub innych pomieszczeniach.

Taki rodzaj oświetlenia tworzy wrażenie przytulności, ponieważ promień światła jest łagodniejszy niż w tradycyjnym oświetleniu. Nie trzeba go jednak traktować jako wyłącznie dodatek dekoracyjny. Z powodzeniem możemy zastąpić nim oświetlenie punktowe, które pomaga nam oświetlić pomieszczenie w czasie pracy lub w kuchni w trakcie przygotowywania posiłków. W takim wypadku wystarczy zdecydować się na oświetlenie sufitowe.

Światło kurtynowe, inaczej skupione jest skoncentrowane na małej powierzchni. Możemy ustawić dokładny kąt padania światła, tak aby oświetlić konkretną przestrzeń. Bardzo dobrze sprawdza się takie oświetlenie led przy listwach podłogowych, na schodach, nad włącznikami światła lub tam, gdzie oddajemy się ulubionej lekturze lub pracy.

Każdy z tych rodzajów oświetlenia ma szerokie zastosowanie. Wszystko zależy od naszej kreatywności i zmysłu aranżacji wnętrz. Najlepszym sposobem na efektowne dobranie oświetlenia w pomieszczeniach jest połączenie światła rozproszonego i kurtynowego.

Zobacz także inne wpisy: